DrukujDrukuj

Zdzisław Szudrowicz

Autor:
stencelj

Zdzisław Szudrowicz - od 18 września 2007 Pomorski Kurator Oświaty powołany przez wojewodę pomorskiego Piotra Karczewskiego.

W 1977 r. ukończył studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, uzyskując tytuł magistra inżyniera fizyki o specjalności nauczycielskiej.

W 1992 r. - na Wydziale Teologicznym na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie - uzyskał tytuł magistra teologii. Od 1978 r. do 1992 r. pracował kolejno w Zespole Szkół Mechanicznych w Gdyni, Zespole Szkół Chłodniczych w Gdyni na stanowisku nauczyciela fizyki i wychowawcy.

Do 15 kwietnia br. był zatrudniony w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gdyni, początkowo jako nauczyciel fizyki, a od 1 września 1999 jako dyrektor szkoły. Od 15 kwietnia 2007 r. pracował na stanowisku Dyrektora Wydziału Kształcenia Przedszkolnego, Podstawowego i Gimnazjalnego Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Zdzisław Szudrowicz jest współautorem książki: Matura w nowej formule z fizyki – zbiór zadań z zakresu kształcenia podstawowego i rozszerzonego – publikacja w 2005 r. oraz licznych artykułów na temat roli dyrektora szkoły w procesie wychowania.

Brak głosów